Sułtanat Omanu lepszy niż niektóre państwa arabskie - wciąż nie ma raju dla hazardzistów

Oman to monarchia absolutna położona na wschodzie Półwyspu Arabskiego. Zajmuje strategiczną pozycję u wejścia do Zatoki Perskiej. Na lądzie graniczy ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, Arabią Saudyjską i Jemenem oraz ma granice morskie z Iranem i Pakistanem. W przypadku takich sąsiadów nie jest zaskoczeniem, że kraj nie jest najbardziej wolnym miejscem. Ma lepszą reputację niż, powiedzmy, Arabia Saudyjska, ale niewiele. Mówi się, że tortury są powszechne, a niewolnictwo zostało zdelegalizowane dopiero w 1970 roku, ostatnim kraju, który to zrobił! Szacuje się, że w kraju o bardzo małych prawach i poddanych poddaństwu graniczącemu z niewolnictwem liczba cudzoziemców wynosi do 1 000 000. Chociaż system prawny opiera się na „Ustawie Zasadniczej”, a szariat nie jest używany jako kodeks karny, kraj jest muzułmański, a przestępstwa zgodnie z szariatem są karane. Jest parlament, w którym głosowano w wyborach powszechnych, ale mają one jedynie charakter doradczy. Sułtan ma władzę absolutną. Tak więc, biorąc to wszystko pod uwagę, jest rzeczą oczywistą, że hazard w jakiejkolwiek formie jest niedozwolony.

Nie gospodarka oparta na ropie

Oman różni się od swoich arabskich sąsiadów tym, że ma jedynie skromne rezerwy ropy naftowej, a większość jego dochodów pochodzi z turystyki i rolnictwa. Rybołówstwo jest częścią kultury Omanu od samego początku. Kiedyś wielka potęga w regionie Oman miała wpływy na Półwyspie Arabskim, Zatoce Perskiej i Oceanie Indyjskim. U szczytu swej potęgi Oman dotarł przez Cieśninę Ormuz do współczesnego Iranu i Pakistanu, a także daleko na południe do portu handlu przyprawami i niewolnikami Zanzibar. Pomimo problemów związanych z wolnością słowa, Oman jest uznawany za jeden z krajów świata, w których rozwój wypadł najlepiej w ciągu ostatnich 40 lat. Na przykład zasięg internetu wzrósł z 8% do 40% w ciągu około 5 lat. Jednak internet jest bardzo cenzurowany, a wiele witryn jest zabronionych z powodów religijnych. Obejmuje to witryny hazardowe uważane za niemoralne. Władze blokują również witryny VPN, więc obejście blokad nie jest łatwe. W niektórych artykułach twierdzi się, że ściganie nie ma miejsca. Fakt, że władze Omanu ukrywają przed opinią publiczną wiele informacji, których potwierdzenie jest prawie niemożliwe. Za przestępstwo grozi kara więzienia, a jeśli wierzyć Amnesty International, nie chcesz iść do więzienia w Omanie.

Najlepsze kasyna online
1 .Zaakceptowano w USA 20000 $
Premia
150+
Gry
150+
mobilny
Nie dotyczy
Wypłata
Zagraj teraz Przeczytaj recenzję
2 .Zaakceptowano w USA 9 000 $
Premia
150+
Gry
150+
mobilny
Nie dotyczy
Wypłata
Zagraj teraz Przeczytaj recenzję
3 .Na całym świecie 1500 €
Premia
150+
Gry
50+
mobilny
96.91%
Wypłata
Zagraj teraz -
4 .Zaakceptowano w USA 800 $
Premia
150+
Gry
50+
mobilny
97.11%
Wypłata
Zagraj teraz Przeczytaj recenzję
5 .Zaakceptowano w Wielkiej Brytanii 100 £
Premia
280+
Gry
100+
mobilny
96.91%
Wypłata
Zagraj teraz Przeczytaj recenzję
6 .Zaakceptowano w USA 2500 $
Premia
150+
Gry
50+
mobilny
97.11%
Wypłata
Zagraj teraz Przeczytaj recenzję
7 .Zaakceptowano w USA 5000 $
Premia
235+
Gry
70+
mobilny
97.98%
Wypłata
Zagraj teraz Przeczytaj recenzję

Jednak Omanis uprawiają hazard

Pomimo zakazu religijnego w Omanie jest wiele nielegalnych legowisk hazardowych. Zgłaszano głośne przypadki utraty milionów ludzi w Omanach w zagranicznych kasynach. Żona jednego polityka podobno straciła podczas jednej wizyty 2 miliony dolarów. Więc faktem jest, że niektórzy Omanowi grają. Nie jest to mądra decyzja, może władze ostro potraktują każdego złapanego. Ale jeśli masz zamiar ryzykować hazard, najlepsze omańskie kasyno online musi być zagraniczne. Jeśli korzystasz z lokalnego kasyna online, jest ono prowadzone przez nielicencjonowanych operatorów i zostanie zamknięte. Wszystkie jego rekordy znalazłyby się w rękach policji, więc należałoby poczekać na wizytę! Jeśli musisz grać w kasynie online i naprawdę nie jest to wskazane, nie wybieraj konta, które ma konta w rialach omańskich, prawie na pewno będą one lokalne. Konto w dolarach amerykańskich byłoby dobrym rozwiązaniem, ponieważ rial jest powiązany z dolarem, więc nie byłoby kursów wymiany. W zależności od metody używanej do zasilenia konta mogą obowiązywać opłaty manipulacyjne.

Nadal potrzebuje licencji

Aby ograniczyć narażenie na ryzyko, ponieważ i tak będzie go wystarczająco dużo, graj tylko w kasynie online, które ma licencję jednej z renomowanych jurysdykcji. Malta, Gibraltar, Isle of Man i Alderney wydają licencje na globalny hazard zdalny. Komisja ds. Hazardu w Wielkiej Brytanii obejmuje tylko Wielką Brytanię, ale jeśli witryna ma klientów z Wielkiej Brytanii, a także resztę świata, będzie obsługiwana przez najbardziej szanowany organ na świecie. Wielka Brytania ma najdłużej działającą regulowaną branżę hazardową na świecie. Wybór kasyn online akceptujących Omanis nie będzie zbyt dobry, ale są takie, które mają dobrą reputację. Jest wiele takich, które są bardzo złe, więc zrób trochę badań. Niestety istnieje duża szansa, że ​​witryny, które chcesz odwiedzić w celu zbadania, mogą zostać zablokowane. Inną rzeczą do rozważenia jest to, że możesz znaleźć użyteczną sieć VPN i otworzyć konto tylko po to, aby w krótkim czasie znaleźć władze, które ją zablokują. Przygotuj się na duże trudności i być może utratę dostępu do konta.

Oman nie zmieni się w najbliższym czasie

W ostatnich latach miało miejsce sporo protestów obywateli Omanu związanych z powstaniami arabskiej wiosny. Brak głosu w ich własnym rządzie i kwestie, w których wolność słowa jest niewielka lub jej brak, to ogólny ton rzeczy. Wszystkie protesty są stłumione. Obraza sułtana, a nawet sugerowanie winy każdemu pastorowi jest przestępstwem. Odkąd przepisy dotyczące protestów zostały jeszcze bardziej zaostrzone, a reżim zaostrzył się w swojej determinacji. Nieco bardziej wolne państwo niż jego bezpośredni sąsiedzi, ale Oman nie jest demokracją. W Omanie nie ma przyszłości dla hazardzisty. Lepiej jest spróbować uzyskać wizę wyjazdową i emigrować. Chociaż najwyraźniej jest to również bardzo trudne. Hazard zawsze będzie nielegalny w Omanie. To islamski kraj, który hazard jest postrzegany jako moralnie zdegenerowana rozrywka, która umniejsza słuszne obowiązki, które musi wykonywać dobry muzułmanin. To się nie zmieni. Nawet jeśli wielowiekowy sułtanat zostanie obalony, a na jego miejsce wprowadzony zostanie demokratyczny rząd, ludzie nadal są muzułmanami. MGM prawdopodobnie nie zainwestuje w najbliższym czasie.